2021.07.26 godz. 13:30 Pałówko, Zachodniopomorskie

czy będę musiała spłacić długi wujka który zmarł?

Wyjaśnienie sytuacji

dzień dobry,dowiedzialam sie ze mój zmarły wujek (brat mojej mamy) pozostawił po sobie długi jego najbliższa rodzina zrzekla sie spadku po nim,czy prawdą jest ze moja mama ,rodzeństwo i nasze dzieci mogą być pociągnięte do odpowiedzialności spłaty długów?co zrobić aby temu zapobiec?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2021 13:59

Tak, jest to możliwe. Przy czym dopóki Pani mama spadku nie odrzuci, jej dzieci i dalsze dzieci nie wchodzą do gry jako spadkobiercy. Mama powinna spadek odrzucić, następnie jej dzieci, a na samym końcu dalsze dzieci. Odrzucić spadek można w postępowaniu sądowym bądź przed notariuszem złożyć oświadczenie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)