2022.11.05 godz. 18:29 Chojniki, Wielkopolskie

Co dalej robić ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, tydzień temu zmarł brat mojej mamy (Był kawalerem) nie napisał testamentu, chcemy wiedzieć jak wygląda sprawa dziedziczenia (Wuja miał 5 rodzeństwa, 3 zmarła, oprócz mamy nikt się wujem nie interesował, wszystko płaciła mama która się nim opiekowała), do jego majątku wlicza się działka z domem jednorodzinnym i jedna budowa domu. wraz z mamą chcemy wiedzieć co dalej robić w tej sprawie aby całość przeszła na mamę. Pozdrawiam, Borecki D.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lis 2022 18:31

Dzień dobry. Czy wujek miał dzieci? Czy jego rodzice (rodzice mamy) żyją?