2024.04.29 godz. 16:17 Nysa, Opolskie

Jak zameldować sie w domu gdy głównym właścicielem była babcia która już nie żyje?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mieszkam w domu w którym należał do babci lecz zmarła . Nie ma zrobionego podziału majątku bo nikt narazie nie chce zrobić . Do podziału wchodzą dużo osób 2 ciocie (córki babci ) nie zamieszkują.W tym domu mieszkam ja z partenerem i synem(niezameldowani) 1 ciocia co mieszka w tym domu oraz jej brat oni są zameldowani(dzieci babci) moja część to ta którą mam po mojej mamie która także zmarła. Jak mogę sie zameldować jeżeli nie posiadamy podziału ani księgi wieczystej?i co jeśli mieszkam tutaj bez meldunku zrobilam remont jesli bedzie kiedys podzial uwzglednią te remonty co zrobilam?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Kwi 2024 17:59

Dzień dobry Czyli jest Pani wspóspadkobierczynią. Proponuję złożyć w sądzie wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Skoro nikt inny nie chce robić działu spadku, to na razie wystarczy stwierdzenie nabycia spadku. Następnie z postanowieniem sądu i z numerem księgi wieczystej może się Pani udać do urzędu, w którym powinni Panią zameldować jako współwłaścicielkę. Jako współwłaścicielka, nr księgi wieczystej może Pani ustalić w starostwie powiatowym, podając nr działki. Nr ten można sprawdzić na https://www.geoportal.gov.pl Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)