2024.02.25 godz. 11:26 Połczyn-Zdrój, Zachodniopomorskie

Jaki może być największy wyrok żeby starać się o dozór elektroniczny czytałam że rok I 6 miesięcy. Co innego może zrobić w takiej sytuacji?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój partner tydzień temu trawił do zakładu karnego razem ma rok I 8 miesięcy będzie pisać o wyrok łączny nie stać mnie na prawnika a chcę wykorzystać każdą możliwą opcję żeby go wyciągnąć. Mamy 5 miesięczną córkę i bez niego jest mi strasznie ciężko

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Słupska

Wadowice, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lut 2024 20:38

Dobry wieczór, żeby starać się o wykonywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego wymierzona kara nie może przekraczać 1 roku i 6 miesięcy. W obecnej sytuacji Pani partner może starać się o wydanie wyroku łącznego i zmniejszenie kary, ale również złożyć wniosek o przerwę w odbywaniu kary i powołać się na Pani ciężką sytuację, małe dziecko itp. Jeśli mielibyście Państwo problemy z napisaniem pisma, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, adw. Ewelina Słupska