2024.05.08 godz. 10:56 Kalisz, Wielkopolskie

Kupiony ciagnik rolniczy i śmierć poprzedniego właściciela

Wyjaśnienie sytuacji

Kupiłem ciagnik rolniczy posiadam na niego umowę oraz dowod rejestracyjny a fizycznie ciagnik został u poprzedniego właściciela bo w tygodniu miała zabrać go laweta niestety poprzedni właściciel zmarł po 4 dniach a rodzina nie chce mi wydać ciągnika a przerejstrowac również nie mogę bo tablica jest przy ciagniku co w takiej sytuacji mam zrobić bo oznajmili ze nie wydadzą dopóki im jeszcze raz za ciagnik nie zapłacę co robić? Jak do tego podejść? Jakie mam prawa? Gdzie się udać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Maj 2024 12:04

Konieczny będzie pozew o wydanie rzeczy - nie ulega wątpliwości, że musi Pan posiadać potwierdzenie uiszczenia zapłaty umówionej ceny.