2024.05.06 godz. 10:01 Miechów, Małopolskie

Chciałabym zapytać o możliwości

Wyjaśnienie sytuacji

Moja babcia zmarła w 2022 roku, zapisała mi swoją część majątku czyli 4/6, jej dwaj synowie- mój ojciec i wujek mają po 1/6, babci mąż nie żyje od dawna. Brat ojca czyli wujek, mieszka w Warszawie niemal 50 lat ze swoją rodziną, a mój ojciec jest bardzo trudną osobą w mieszkaniu w jednym domu ponieważ jest alkoholikiem od niemal 50 lat. Chciałabym sprzedać swoją część czyli 4/6- widziałam w internecie że są takie możliwości, ale nie wiem sama jak to mam zrobić, a ponieważ jestem po ciężkiej chorobie nowotworowej, chce zadbać o siebie sama, i chce wyprowadzić się z domu.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Maj 2024 15:05

Pytanie, czy chce Pani sprzedać udział 4/6 w całym majątku spadkowym, czy w konkretnej rzeczy należącej do spadku - np. domu? Sprzedaż udziału w domu należy dokonać w formie aktu notarialnego, czyli umowa musi być zawarta przed notariuszem. Trzeba oczywiście znaleźć osobę zainteresowaną nabyciem udziału. Z wyrazami szacunku