2021.11.25 godz. 14:44 Rawa Mazowiecka, Łódzkie

Jak długo

Wyjaśnienie sytuacji

Odwiedził mnie dziś Pan z zewnętrznej firmy informując mnie,że mam zadłużenie. W maju 2015 r zaciągnęłam pożyczkę,kredyt,chwilkę( nie wiem sama która forma pożyczenia pieniędzy jest w tym przypadku odpowiednio nazwana) . Poinformował mnie,że w grudniu 2015 roku cesją ta firma zewnętrzna przejęła mój dług. Ja niestety nie mam pewności,czy przez te blisko 6lat mój dług nie został spłacony już. Nie wiem jak mam się zachować w stosunku co do tej sprawy. Mogę prosić o pomoc, ewentualnie gdzie się takich szczegółów dowiedzieć?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lis 2021 15:29

Szanowny Panie, po upływie 5 - 6 lat, może okazać się, że roszczenie firmy windykacyjnej jest przedawnione. Dobrze byłoby skontaktować się z firmą i ustalić na podstawie jakich dokumentów żądają zapłaty, aby ustalić czy doszło do przedawnienia.