2023.06.12 godz. 15:37 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Zakaz zbliżania

Wyjaśnienie sytuacji

po porodzie zamieszkałam w domu rodzinnym partnera. Po tygodniu matka wyrzuciła mnie z 2 tyg dzieckiem z domu, powodem była kłótnia między nią a ojcem dziecka, która wyniknęła z obrażania mojego partnera Oraz wyrywała nam dziecko z rąk(wezwanie policji).Przeprowadziliśmy się na swoje mieszkanie wiec raz wtargnęła bezpodstawnie do mieszkania. Wypisuje do mojej całej rodziny i oskarża mnie o kradzieże mimo ze niemieszkamyjuż u niej. Chciałabym starać się o zakaz zbliżania czy mam do tego podstawy? Ona chce starać się o widzenia z wnuczka. Czuje się osaczona oraz boje się o życie dziecka

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Cze 2023 09:44

Babcia ma prawo do kontaktów z wnuczką i z całą pewnością takie kontakty otrzyma. W Pani interesie jest jednak, aby były one maksymalnie ograniczone - np odbywały się w Pani miejscu zamieszkania i w Pani obecności. Co do zakazu zbliżania się - nie ma podstaw. Natomiast jeśli chodzi o oskarżenia o kradzieże - nie wykluczone jest zniesławienie (art. 212 kk) lub proces cywilny o naruszenie dóbr osobistych. Zapraszam do kontaktu w sprawie kontaktów oraz dalszych spraw: slawomir.suski@adwokatura.pl