2024.05.08 godz. 11:45 Iłża, Mazowieckie

Przepisanie mieszkania po zmarłych rodzocach

Wyjaśnienie sytuacji

Nie wiem czy najpierw zacząć od aktu dziedziczenia... Cy od razu na siebie zacząć to prostować i mieć formalnie już jak trzeba. Po śmierci taty nie zgłaszane nigdzie nie było notarialnie ani w księgach wieczystych.. Więc wszędzie nadal są rodzice wpisani oboje. Od czego mam zacząć. Proszę krok po kroku o informację. Co będzie mi potrzebne

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Maj 2024 12:01

W pierwszzej kolejności stwierdzenie nabycia spadku. Dopiero po uzyskaniu prawomocnego postanowienia możliwe będą zmiany w księgach wieczystych.