2024.05.14 godz. 18:45 Zgorzelec, Dolnośląskie

Sprawa Cywilna

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, chciałabym zapytać, złożyłam sprawę cywilną sąsiadowi za nie umyślne zniszczenia auta. Sąsiad zrzucał papę z dachu komórki i porysował mi auto. Nie poczuwa się do winy i nue podjął mediacji nie przyszedł nawet z prośbą o zapytanie czy przestawię auto w celu aby mógł wykonać tą czynność. Co mogę zrobić aby móc odzyskać pieniądze na naprawę samochodu. Założyłam sprawę cywilną a on w uzasadnieniu napisał że był zapytać o przestawienie auta ja nue wyraziłam zgody oraz że wycena którą dodałam do dowodu w sądzie jest według niego nie orawdziwa ponieważ nie ma wpisanego numeru rejestracji aut

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Maj 2024 11:12

Dzień dobry Jeżeli ktoś wykonuje jakieś czynności, to powinien zadbać, aby nie zniszczyć cudzego mienia. Jeżeli sąsiad mógł w inny sposób zrzucać papę, to powinien go wybrać. Twierdzenia sąsiada, że nie wyraziła Pani zgody, są słowem przeciwko Pani słowu. Skoro został złożony pozew, to sąd rozstrzygnie sprawę. Jeżeli sąsiad kwestionuje wycenę, to sąd powoła biegłego. W razie potwierdzenia Pani wyceny i przyznania Pani racji przez sąd, sąsiad zapłaci za wycenę. Kwestię numeru rejestracyjnego można uzupełnić. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)