Najlepsi prawnicy
rozwiążą Twój problem

Znajdź prawnika i zadaj bezpłatne pytanie

Zadaj bezpłatne pytanie

Znajdź poradę prawną, której poszukujesz

Polecani prawnicy i adwokaci

Zobacz wszystkich

Porady prawne

Zadaj bezpłatne
pytanie

Zadaj pytanie

Wskazówki dotyczące zadawania pytań

Jak to działa?

Jak to działa?

- brak nowych pytań

2020.03.15 godz. 11:05 Stanisławów-Kolonia, Mazowieckie

Mąz ma wyrok(kara grzywny oraz kara na fundusz) po zatrzymaniu go przez policje w stanie nietrzeźwości. Pojechałam do warszawy z męzem i złe się poczułam, mąz siadł za kierownice-trzeźwy i zostaliśmy zatrzymani do kontroli. karetki do mnie nie było ...

Kategoria

2020.03.02 godz. 17:07 Poznań, Wielkopolskie

Dzień dobry. 29.11.2019r Zmarła babcia, matka 5 dzieci. Babcia była wdowa. Spadek po niej dziedziczy 5 jej dzieci. Czy przed upływem 6 miesięcy od dnia śmierci spadkobiercy mogą dokonać odrzucenia spadku na rzecz innej osoby, czy mogą zrobić to...

Kategoria

Wszystkie bezpłatne pytania

Znajdź prawnika

Najnowsze artykuły

08.04.2021

Rodzaje i terminy środków zaskarżenia zależne są od rodzaju orzeczenia wydanego w danej sprawie.  W  postępowaniu cywilnym sąd wydaje następujące rodzaje orzeczeń: wyroki, nakazy zapłaty i postanowienia.

25.03.2021

Strony postępowania cywilnego mogą występować w jego trakcie same lub przez pełnomocników, którzy mają  wiedzę i fachowe przygotowanie do wykonywania swojego zawodu. Jak wygląda kwestia reprezentowania stron w postępowaniu cywilnym oraz kto może zostać pełnomocnikiem strony, omawiamy w poniższym tekście.

11.03.2021

Strona postępowania, którą sąd zwolnił od kosztów sądowych w całości lub części, może złożyć do sądu wniosek o ustanowienie jej pełnomocnika z urzędu. Może być nim adwokat lub radca prawny. Strona, której sąd nie zwolnił od kosztów sądowych, również może wystąpić z takim wnioskiem, jeżeli złoży oświadczenie, z którego wynika, że nie jest w stanie ponieść kosztów wynagrodzenia pełnomocnika bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny. Ponadto powinna dołączyć dokumenty potwierdzające osiągane dochody oraz wyciągi z konta bankowego za okres ostatnich trzech miesięcy.