Treść zapytania

2021.01.28 godz. 02:19 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

pozew o alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o podpowiedź co robić w mojej sytuacji :( która jest koszmarnie trudna. Moja była dziewczyna, matka naszych 2 córek (lat 4 i 2) złożyła w sądzie pozew o zasądzenie alimentów, gdzie w uzasadnieniu napisała nieprawdziwe fakty. Czy ja składając teraz odpowiedź na ten pozew powinienem wszystkienieprawdziwe fakty przedstawione przez nią, podwarzyć - jednocześnie podważając to powództwo?? I dobrze rozumiem te przepisy, że jeżeli coś podważam to jakiś załącznik dodaje jako dowód? I czy ja mogę dopisać pewne fakty? Prosze o pomoc :(

Odpowiedzi prawników:


Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

(23 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2021 10:59

Proszę po prostu wyrazić swoje stanowisko w sprawie i wskazać które fakty przedstawione przez matkę dzieci są w Pana ocenie nieprawdziwe. Jeśli posiada Pan dowody które temu zaprzeczają to należy je załączyć do pisma, jeśli natomiast okoliczności te mają potwierdzić np. świadkowie, to proszę zawnioskować o przesłuchanie konkretnych świadków. Co do zasady jednak jeśli dzieci mieszkają z matką a nie z Panem, nie ustrzeże się Pan zasądzenia alimentów , można jedynie walczyć o ich wysokość.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

(32 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2021 10:53

Jeżeli te nieprawdziwe fakty są niekorzystne dla Pan to jak najbardziej powinien je Pan podważyć w odpowiedzi na pozew. Matka dzieci jeśli powołuje się na jakieś Fakty powinna wskazać dowody na ich prawdziwość. To samo dotyczy Pana. W odpowiedzi na pozew może Pan wskazywać nowe fakty i dowody na odparcie pozwu, najlepiej wszystkie jakie są Panu znane.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź