Treść zapytania

2022.05.05 godz. 14:01 Wrocław, Dolnośląskie

Jak i gdzie mogę złożyć pozew przeciwko grupie eventowej, która ma zwrócić koszta za odwołany event, a z ktora dziś nie ma kontaktu?

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa dotyczy grupy organizującej targi mody, gdzie wystawiają się rękodzielnicy.Jakiś czas temu miałam z nimi ciągły kontakt do momentu kiedy okazało się że targi na których miałam być wystawcą po prostu się nie odbędą.Widzę na FB i IG ta grupa nadal kontynuuje działalność, pobiera od wystawców pieniądze i robi nowe eventy w innych miejscach i miastach niż to, w którym ja miałam wziąć udział.W mailu piszą do mnie, że koszta zostaną zwrócone jeśli z ich przyczyny targi się nie odbędą ale ich nie widzę, po wysłanym przeze mnie oficjalnym piśmie odstąpienia od umowy też nikt się nie odezwał.

Odpowiedzi prawników:


Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

(42 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 05 Maj 2022 14:19

Dzień dobry, pozew z reguły składa się do Sądu wg miejsca zamieszkania/siedziby strony pozwanej. Są pewne wyjątki w Kodeksie postępowania cywilnego i tu ewentualnie mogłoby pasować powołanie się na miejsce wykonania umowy zęby przeforsować inną właściwość miejscową Sądu (art. 41 k.p.c.). Co do sposobu złożenia pozwu - generalnie trzeba pamiętać żeby złożyć go w Sądzie w dwóch egzemplarzach, odpowiednim oznaczeniu stron i opisie żądania z uzasadnieniem, a także o opłacie sądowej od pozwu. Pozdrawiam, adw. Michał Filec

Zmodyfikowano dnia: 05 Maj 2022 14:22
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź