Treść zapytania

2019.08.12 godz. 14:04 Poznań, Wielkopolskie

Wyłączenia prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość - czy sklep może odmówić zwrotu części produktów niepołączonych i oddzielnie wycenionych?

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo, nie prowadzę działalności gospodarczej. Dokonując zakupów w sklepie born2be, skorzystałam z promocji polegającej na tym, że kupując 4 produkty, 2 najtańsze klient otrzymywał gratis (w praktyce cena przy zakupie i na fakturze została obniżona proporcjonalnie dla każdego produktu, nie było to 0 zł dla dwóch najtańszych). Widząc to, podwoiłam zakup (kupiłam 8 sukienek w jednym zamówieniu, nie chcąc mnożyć przesyłek). Trzy z nich mi nie odpowiadają (odbiegają od opisu na stronie). Sklep traktuje zakup jako pakiet (zwrotowi podlegać ma tylko całe zamówienie). Czy ma takie prawo?

Odpowiedzi prawników:


Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

(9 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2019 14:12

Dzień dobry, w celu udzielenia precyzyjnej odpowiedzi należałoby dokonać analizy regulaminu sklepu oraz regulaminu samej promocji. Ogólnie mówiąc, w razie zakupów promocyjnych na podstawie odrębnej akcji często zdarza się, że zwrot traktowany jest jako "pakiet". Jeśli sklep odpowiednio i zgodnie ze sztuką opracował swój regulamin oraz regulamin promocji to wtedy może mieć prawo do żądania zwrotu całego zamówienia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź