2019.11.26 godz. 15:22 Czarnków, Wielkopolskie

Art. 10 ust. 1 Ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych

Wyjaśnienie sytuacji

Z tego paragrafu została mi wystawiona nota obciążająca. Czy mogę ją nie płacić w momencie gdy firm odmawia mi wyjaśnień dotyczących w/w noty. Chciałbym od firmy uzyskać podstawowe informację za jaką fv zostałem obciążony, z którego ona jest miesiąca aby samemu to sprawdzić. Taką notę dostałem po zakończeniu współpracy z firmą. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2019 17:04

Dzień dobry, jeśli Pan nie zapłaci noty, wierzyciel może skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Proponuję skierować oficjalne pismo do firmy, która wystawiła przedmiotową notę-wysłać listem poleconym-z wnioskiem o określenie z czego wynika ich roszczenie-podanie danych FV.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)