2020.01.13 godz. 13:52 Częstochowa, Śląskie

Art. 218 KK. Zwolnienie z pracy w czasie trwania urlopu

Wyjaśnienie sytuacji

Czy pracodawca wręczając mi wypowiedzenie w trakcie trwania urlopu wypoczynkowego złamał prawo w związku z KK Art. 218.1a??? Jestem w trakcie okresu odwołania się od jego decyzji ponieważ mam zawartą umowę na czas nieokreślony z 3miesięcznym wypowiedzeniem.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sty 2020 11:08

Z pewnością naruszył art 41 kp, zgodnie z którym Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. Natomiast czy jego czyn również stanowi przestępstwo z art. 218 par1 a kodeksu karnego zależy od tego, czy działa złośliwie lub uporczywie. Gdyby to nie był pierwszy taki przypadek, można by się zastanawiać nad uporczywością
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)