2020.03.25 godz. 18:31 Pionki, Pomorskie

Art 226&1 Kiedy sędzia jest funkcjonariuszem publicznym czy można go obrazić także kiedy przebywa na ulicy bez togi lub w swoim domu czy można go obrazić tylko

Wyjaśnienie sytuacji

na sali sadowej kiedy jest w todze Jakie zapadają zwyczajowo w takich sytuacjach wyroki

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Mar 2020 19:32

sędzia jest zawsze funkcjonariuszem publicznym. Wszystko tak naprawdę zależy od sytuacji. Art. 226 par. 1 kk dot. także sytuacji kiedy sędzie jest poza sądem bez togi. Kiedy znieważymy osobę, która jest sędzią poza sądem z powodu wykonywanego przez niego zawodu lub zajmowanego stanowiska to możemy odpowiadać na podstawie art. 226 par. 1 kk.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)