2019.09.25 godz. 00:06 Ruda Śląska, Śląskie

Art. 86. Prawo oświatowe Stowarzyszenia i inne organizacje w szkole i placówce

Wyjaśnienie sytuacji

Czy na podstawie powyższego artykułu tzw l o b b y l g b t i inne tego typu "organizacje" mają wstęp do szkół i przedszkoli lub będą miały bez zgody Rodziców/Opiekunów prawnych?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Wrz 2019 16:16

Działalność stowarzyszenia, organizacji wymaga zgody dyrektora szkoły/placówki i pozytywnej opinii rady szkoły lub placówki i rady rodziców (art. 86 ust. 2 pr. ośw.) lub tylko dyrektora, gdy rad nie utworzono (art. 86 ust. 3 pr. ośw.). Nie jest wymagane, ani nawet możliwe odebranie zgody od każdego z rodziców. Rodziców reprezentuje bowiem rada rodziców (art. 83 pr. ośw.). W razie dalszych pytań proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)