2022.12.20 godz. 23:16 Kielce, Świętokrzyskie

Bezpodstawny wyrok sądu w sprawie rozwodowej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Dzisiaj zapadła wyrok w mojej sprawie rozwodowej. Sąd orzekł że ja jestem winna . Mój mąż szykował się do rozwodu pozakładali mi wszędzie podsłuchy, w samochodzie w sypialni, wykanczal mnie psychicznie. Mówił że mnie zniszczy zabierze wszystko. Doprowadził do takiego stanu, że raz krzyczałam w okrutny sposób na dziecko on stał obok cieszył się i nagrywał, potem zaniosł na policję i założył sprawę o znęcanie. Do sądu przynosił nagrania z kolegą który mi bardzo w tym czasie pomóg oskarżając o zdrada, której nie było oraz nagrania z innych podsłuchow. Ludzie zaczęli bać się ze mną rozmawiać. Kiedy poprosiłam policje o pomoc oni dali mu na to przyzwolenie wbrew polskiemu prawu . Mam to ja piśmie . Sąd orzekła moja winę na podstawie sterty nagrań, zdjęć ,np. zrobił bałagan w domu i zaniósł zdjęcia, nie odniósł się do tego co zeznała 15 letnia córka która przyznała że to on robi piekło w domu, On cieszy się że do końca życia będę mu płacić alimenty bo mnie załatwi i jak mu się odechce pracować będę go utrzymywac po rozwodzie i tak się stało sąd niesłusznie orzekł moja winę . Pojęcia nie mam na jakiej podstawie. Zarabiam najniższą krajowa Proszę o pomoc . Napiszemy apelację ale raczej nic nie da . Ponieważ nie chciałam walczyć uznałam że widać manipulacje czarno na białym . proszę o pomoc Pozdrawiam Monika Sęk

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Gru 2022 16:25

Dzień dobry. W Pani sprawie jedynym rozwiązaniem jest właśnie złożenie apelacji, poprzedzonej oczywiście wnioskiem o uzasadnienie zapadłego orzeczenia. Wówczas mając dostęp do argumentacji Sądu I instancji można starać się podważyć wyrok wskazując konkretne uchybienia, jakich dopuścił się Sąd. Jeżeli nie złoży Pani apelacji, wyrok stanie się prawomocny i nie będzie można już go podważyć. Jeżeli jest Pani zainteresowana zaskarżeniem zapadłego wyroku, to zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)