2020.10.21 godz. 10:20 Łódź-Bałuty, Łódzkie

Chcę by po mnie dziedziczyła konkubina bez płacenia komukolwiek zachowków.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jestem osobą bezdzietną, mam tylko siostrę posiadającą syna chcę by dziedziczyła wszystko moja konkubina bez płacenia komukolwiek zachowków. Czy zwykły testament jest w stanie to jej zagwarantować ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2020 17:29

Dzień dobry, aby uniknąć płacenia zachowku musiałby Pan w testamencie zapisać spadek na konkubinę i wydziedziczyć potencjalnego spadkobiercę. Pozdrawiam serdecznie.