2022.06.21 godz. 11:43 Sędziszów Małopolski, Podkarpackie

Sprzedaż udziłau we współwłasności

Wyjaśnienie sytuacji

Chcę sprzedać udział we współwłasności nieruchomości. Jest 5 współwłaścicieli (bliska rodzina) , każdy ma swój domek na działce o pow. 25 arów. Nie wyrażają zgody na to, bo nie chcą by ktoś obcy wszedł na działkę, a sami nie chcą kupić za niewielki pieniądze. Czy mogę sprzedać swój udział bez ich zgody?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Cze 2022 20:59

Dzień dobry. Artykuł 198 kodeksu cywilnego wprost potwierdza, że każdy ze współwłaścicieli może rozporządzać swoim udziałem bez zgody pozostałych osób posiadających współwłasność. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)