2020.09.23 godz. 07:39 Koluszki, Łódzkie

ojcostwo

Wyjaśnienie sytuacji

chciabym sie dowiedziec czy mam prawo złozyc wniosek do sadu o ustalenie ojcostwa bedac 47 letnia osoba ..Moj biologiczny zaprzeczył ojcostwu kiedy byłam małym dzieckiem a matka sie na to zgodziła nie chcac brac udział w sprawach sadowych .., ale ciagle mi powtarzała ze ten człowiek jest moim biologicznym ojcem , probowałam sie z nim skontaktowac ale on nadal sie wypiera i dlatego chciałabym dowiedziec sie kto mowi prawde czy matka czy on

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2020 11:35

Dzień dobry, może Pani wnieść do Sądu pozew o ustalenie ojcostwa. Konieczne będzie jednak w takiej sprawie przeprowadzenie badań DNA. Pozdrawiam serdecznie.