2022.03.01 godz. 13:45 Sztum, Pomorskie

Co muszę zrobić aby otrzymać sądowy zakaz zbliżania się do mnie męża z którym nie jestem od roku.?

Wyjaśnienie sytuacji

Odeszła od męża ale on tego nie zaakceptował. Mieszkam w naszym mieszkaniu , które znajduje się w domu moich teściów. Mąż wyprowadził się na dół do rodziców, wynajął mieszkanie ale żeby mnie kontrolować mieszka z rodzicami. Blokował mi możliwość wynajęcia mieszkanie, zastraszał wynajmujących. Mieszkamy w małym miasteczku więc wszyscy się . Teraz cały czas za mną jezdzi, podejrzewam że mam w samochodzie gpsa bo jest zawsze tam gdzie ja. Niby jedzie do pracy, ja jak jadę to się rozglądam czy nie jedzie za mną. Za jakieś 10 minut już stoi koło mojego samochodu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Mar 2022 21:27

Proszę rozważyć złożenie zawiadomienia o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa uporczywego nękania (stalkingu).