2022.02.14 godz. 17:35 Płock, Mazowieckie

Co powinnam zrobic po zapisaniu w testamencie mieszkania przez rodziców

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice zmarli i przepisali mi w testamencie mieszkanie co powinnam teraz zrobic zeby przeszło na mnie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2022 18:50

Dzień dobry! Sugeruję złożenie wniosku do sądu o otwarcie, ogłoszenie testamentu oraz o stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu - o postępowaniu trzeba będzie powiadomić wszystkie osoby, które mogłyby być spadkobiercami ustawowymi (będą uczestnikami postępowania). Alternatywnie można przeprowadzić taką procedurę u notariusza, z tym że obecność spadkobierców ustawowych po zmarłych rodzicach będzie obowiązkowa, aby móc skorzystać z tej drogi.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)