2019.04.02 godz. 09:35 Warszawa, Mazowieckie

Co robic gdy ZUS żąda zaświadczenie o odzyskaniu zdolności do pracy a lekzrz odmawia wydania

Wyjaśnienie sytuacji

niezdolności do pracy ZUS przyznał mi świadczenie rehabilitacyjne na 5 miesięcy.Po jego zakończeniu wróciłem do pracy. Po tygodniu pracy zachorowałem nagle na inną chorobę. Złozyłem wniosek o zasiłek chorobowy na podstawie zaświadczenia o niezdolności do pracy wydanego przez neurologa..Po 2 miesiącach otrzymałem pismo z ZUS z żądaniem przysłania zaświadczenia lekarskiego o tym, że w czasie po ustaniu świadczenia rehabilitacyjnego do dnia wydania zaświadczenia o niezdolności do pracy z powodu nowej choroby(6 dni) odzyskałem zdolność do pracy. Lekarz rodzinny odmawia wydania zaświadczenia, bo nie badał mnie w tym okresie a w trakcie świadczenia rehabilitacyjnego nie korzystałem już z leczenia w POZ gdyż nie było takiej potrzeby. Nie obowiązuje mnie Kodeks Pracy, więc nie skierowałem sam siebie na badania lekarza medycyny pracy W tej sytuacji nie mogę spełnić zadania ZUS. Pani z infolinii ZUS poinformowała mnie, że w tej sytuacji nie przyznają mi zasiłku chorobowego i będę musiał zapłacić składki. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Kwi 2019 11:36

Dzień dobry, aby odpowiedzieć na Pańskie pytanie potrzebujemy więcej informacji. Na jakiej podstawie wrócił Pan do wykonywania pracy? Czy był Pan od opieką jakiegoś specjalisty?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)