2023.09.15 godz. 14:44 Wrocławki, Kujawsko-pomorskie

Co się stanie jak nie odpowiem na uzupelnienie brakow formalnych pozwu?

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam pismo na uzupełnienie braków formalnych pozwu. Co jezeli na na nie nie odpowiem i czy poniosę jakąś karę jeżeli to ja pozwywam pracodawcę.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Wrz 2023 12:46

Jeśli nie uzupełni Pan braków formalnych sąd "zwróci pozew", a sprawa nie będzie prowadzona przez Sąd.
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Wrz 2023 08:47

Nieuzupełnienie braków formalnych w terminie spowoduje, że sąd zwróci pozew, a sprawa nie będzie kontynuowana.