2019.02.14 godz. 09:57 Białystok, Lubelskie

Co to za tabliczki? Nigdy nie zwracałem na te tabliczki uwagi, są mało widoczne, albo ich nie ma.

Wyjaśnienie sytuacji

$65 2 przed każdym członkiem składu orzekającego, w miejscu widocznym dla stron i uczestników postępowania oraz zgromadzonej publiczności, identyfikator ze wskazaniem odnośnie do sędziego, asesora sądowego lub ławnika odpowiednio „sędzia”, „asesor sądowy” albo „ławnik” oraz podaniem ich imion i nazwisk. 3. Szczegółowy opis identyfikatora, o którym mowa w ust. 2, jest określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2019 14:05

Dzień dobry, Regulamin urzędowania sądów powszechnych załącznik nr 3 określa szczegółowy opis identyfikatora. Wynika z niego, że identyfikator to przedmiot wykonany z przeźroczystego tworzywa sztucznego, o kształcie litery L, z wymiennymi etykietami o wysokości 60 do 70 mm i szerokości 250 do 300 mm w kolorze białym, przeznaczonymi do nadruku. Nadruk umieszczony na etykiecie ma kolor czarny, jest wykonany czcionką o kroju Times New Roman o rozmiarze 40 do 48, wyśrodkowany i umieszczony w centralnej części etykiety. Jeśli imię i nazwisko sędziego, asesora sądowego albo ławnika składa się ze zbyt wielu liter i znaków, aby był możliwy ich nadruk na etykiecie z zachowaniem wskazanych powyżej reguł, dopuszcza się stosowne zmniejszenie rozmiaru czcionki lub wskazanie jedynie pierwszej litery imienia bądź jednego z imion z kropką, bądź obu imion z kropkami.