2020.06.27 godz. 08:05 Wrocław-Śródmieście, Dolnośląskie

Co zrobic gdy szuka mnie prokurator w sprawie alimentów jestem za granica

Wyjaśnienie sytuacji

Przyszło mi pismo od prokuratora że nie płacę alimentów więc zadzwoniłam do prokuratora i mówię że place ale nie pełną kwotę co mogę zrobić .jestem po za granicami kraju

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2020 15:51

Dzień dobry, zakładam, że postępowanie przygotowawcze jest w toku, więc pewnie będą chcieli Pana docelowo przesłuchać, jeśli z dokumentów będzie wynikać, że zalega Pan z równowartością co najmniej 3 świadczeń okresowych (takiej zaległości dotyczy przestępstwo z art. 209 § 1 k.k.). Wiele zależy od konkretnych okoliczności, ale generalnie, jeśli jest taka zaległość, to częstą linią obrony jest przykładowo, że nie ma się możliwości uiszczania pełnych kwot alimentów. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec

Zmodyfikowano dnia: 20 Lip 2020 11:25
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)