2020.07.31 godz. 07:47 Wrocław, Dolnośląskie

Co zrobić jeżeli zleceniodawca nie wypłaca wynagrodzenia za wykonaną pracę?

Wyjaśnienie sytuacji

Kolega pracuje ze swoim ojcem na budowie. Nie mają zarejestrowanej firmy. Po wykonaniu zlecenia nie otrzymali zapłaty w umówionej kwocie 10 tys.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Lip 2020 09:42

Dzień dobry, nie pozostaje nic innego jak wezwać zleceniodawcę do zapłaty, a jeśli nie zapłaci to wówczas należy złożyć pozew o zapłatę. Odnośnie wynagrodzenia warto mieć przygotowane wszystkie dowody - umowę (jeśli była pisemnej), maile, smsy czy też ewentualnych świadków. Gdyby była potrzebna dalsza pomoc prawna, to zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec

Zmodyfikowano dnia: 31 Lip 2020 09:42