2023.11.02 godz. 17:36 Szczecinek, Zachodniopomorskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Córka mojego męża kończy 18 lat, co zrobić, żeby płacić alimenty córce, a nie jej matce? Czy skoro toczy się sprawa o podwyższenie alimentów, to można o townioskować?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lis 2023 20:47

Alimenty są zawsze własnością dziecka. Skoro córka jest pełnoletnia, może swobodnie decydować na jaki rachunek mają być wpłacane alimenty - może to być również rachunek matki. Proszę pisemnie zwrocić się do córki o podanie numeru rachunku do przelewu od momentu uzyskania przez nią pełnoletności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)