2019.04.10 godz. 20:42 Częstochowa, Śląskie

Czego dokładnie dotyczy art. 157 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego ? Co można uznać za tą przemijającą szkodę ?

Wyjaśnienie sytuacji

Na czym polegać może ta przemijająca szkoda, której doświadcza opiekun ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Marlena Kalisiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Kwi 2019 12:39

Dzień dobry. Przesłanką zawieszenia władzy rodzicielskiej jest przemijająca przeszkoda w jej wykonywaniu. Przykładowo rodzice wyjechali za granicę, pozostawiając dziecko u dziadków godnych zaufania, a nie zachodzi pilna potrzeba załatwienia konkretnej sprawy dziecka. Ocena, czy przeszkoda ma charakter przemijający, zależy od przewidywanego czasu jej trwania, który nie może być zbyt odległy. Jeżeli przeszkoda ma trwać wiele lat, np. skazanie na wieloletnią karę pozbawienia wolności, należy uznać, że ma ona trwały charakter a nie przemijający.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)