2023.05.05 godz. 12:49 Warszawa, Mazowieckie

Czemu umorzyli sprawę po wniesieniu sprzeciwu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Złożyłem pozew o zwrot kaucji. Sąd wydał nakaz zapłąty. Druga strona wniosła sprzeciw. Postępowanie zostało umorzone. Czemu wystarczyło samo złożenie sprzeciwu? "Strona pozwana w dniu 28/03/2023 roku skutecznie złożyła sprzeciw co do całości nakazu zapłaty, co zgodnie z art. 505 § 2 k.p.c. w związku z art. 505[28] § 1 k.p.c. i z art. 505[36] k.p.c. spowodowało utratę mocy przez nakaz zapłaty w całości i skutkuje umorzeniem postępowania."

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Maj 2023 12:18

dzień dobry, żeby odpowiedzieć na to pytanie konieczne będzie zapoznanie się z aktami sprawy. Najprawdopodobniej strona przeciwna udowodniła brak istnienia zobowiązania. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023