Treść zapytania

2019.11.18 godz. 13:03 Bydgoszcz, Pomorskie

Czy do art 70 ust.1 pkt. 6 musi być napisana uchwała, czy wystarczy inna forma informacji?

Wyjaśnienie sytuacji

Zarzut Kuratorium

Odpowiedzi prawników:


Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

(46 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lis 2019 10:27

W praktyce, w przedmiocie ustalenia sposobu wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego przyjmuje się uchwałę. Można jednak bronić stanowiska, że w ramach kompetencji rady określonych w art. 70 ust. 1 pkt 6 nie jest wymagane podjęcie uchwały, bo gdyby tak było, ustawodawca wprost by to wskazał (jak w art. 70 ust. 1 pkt 2,3,5 pr. ośw.). Kluczowe znaczenie ma także treść regulaminu rady (jakie formy działania rady przewiduje). W razie dalszych pytań proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź