2023.10.16 godz. 16:35 Wrocław, Dolnośląskie

Niewstawienie się do sądu

Wyjaśnienie sytuacji

Czy dziecko 17 letnie może nie wstawić się do sądu na sprawę jako swiadek/pokrzywdzony w sprawie karnej jego ojca z art. 207?Dostal zawiadomienie o obecności obowiązkowej.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2023 21:20

Niestety musi się Pani stawić w sądzie ale może Pani zgodnie z treścią art 182 kodeksu postępowania karnego odmówić składania wyjaśnień jeśli oskarżony jest osobą najbliższą. Wystarczy stawić się w sądzie i gdy sąd Panią pouczy odmówić składania zeznań i będzie Pani wolna.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)