2019.03.31 godz. 00:39 Nekla, Wielkopolskie

Czy dziecko uczęszczające już do przedszkola podlega ponownej rekrutacji?

Wyjaśnienie sytuacji

7 rodziców dzieci już uczęszczających do przedszkola od burmistrza otrzymało pisma, w których informuje on, że dzieci te nie zostały przyjęte do p-la ( mimo oddanej deklaracji o kontynuacji ) , Burmistrz wskazał im inne p- le, które z nazwy jest publiczne a prowadzone przez osobę prywatną, opłaty są w nim droższe, brakuje dowozu szkolnego z wiosek, który mamy w naszym przedszkolu zapewniony, a kadra pedagogicz. jest mniej doświadczona i wykwalifikowana ( u nas pracują n- le dyplomowani, każdy ma dodatkowe specjalności)

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Kwi 2019 11:47

Dzień dobry, proszę zwrócić uwagę na art 153 ust. 2 USTAWY z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe. https://www.lexlege.pl/prawo-oswiatowe/art-153/
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)