2023.10.24 godz. 21:36 Łódź, Łódzkie

Czy forma może odmówić mi podania numeru polisy i danych towarzystwa ubezpieczeniowego?

Wyjaśnienie sytuacji

Podczas przerwy kawowej na konferencji naukowej doznałem szkoda na zdrowiu (złamanie zęba). Ząb został złamany na skutek twardego przedmiotu w ciastku (prawdopodobnie pestki). W związku ze szkodą uruchomiłem proces uzyskania odszkodowania od świadczącego usługę. Pierwsza firma odmówiła mi wypłaty odszkodowania, uzasadniając to tym, że nie jest producentem towaru. Producent towaru odmawia mi podania numeru polisy i danych towarzystwa ubezpieczeniowego. Co zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2023 05:29

Zwrócić się na piśmie do tych podmiotów jeśli poniósł Pan szkodę i oczekuje odszkodowania lub zadośćuczynienia, a jeśli nie będzie to miało skutku to wejść na drogę sądową.

Zmodyfikowano dnia: 25 Paź 2023 05:30
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)