2019.12.10 godz. 13:50 Milicz-Zamek, Dolnośląskie

Czy Inwestor odpowiada solidarnie z GW w przypadku j.niżej?

Wyjaśnienie sytuacji

GW nie zgłosił nas Inwestorowi,że jesteśmy jego podwykonawcą/w roku 2014/2015/.Okazuje się,że podpisujący z nami Prezes Zarządu GW jest równocześnie Prezesem Zarządu Inwestora.Czy zatem Inwestor odpowiada solidarnie z GW za nasze należności?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Adam Puchacz

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Gru 2019 16:20

Do roku 2017 przepis ustalający solidarną odpowiedzialność Inwestora obowiązywał w innym brzmieniu niż obecnie. W tamtych latach brzmienie przepisu było w Państwa sytuacji dużo korzystniejsze. Solidarna odpowiedzialność inwestora będzie uzależniona od tego czy Inwestor w sposób czynny lub bierny wyraził zgodę na zawarcie z Państwem umowy. Szczegółowa odpowiedź byłaby możliwia po analizie dokumentów, jednak w opisanym przez Państwa stanie istnieją duże szanse powodzenia. Nasza kancelaria z powodzeniem reprezentowała klientów w tego rodzaju sprawach.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)