2024.01.16 godz. 11:37 Poznań, Wielkopolskie

Założenie działalności

Wyjaśnienie sytuacji

Czy jak jestem osobą zadłużona a chciałabym otworzyć działalność i wziąć na firmę jakiś kredyt to czy sytuacja prywatna z zadłużeniem ma na to wpływ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 20:37

Dzień dobry, odpowedź zależy od tego w jakiej formie ma być założona działalność (firma). Jeżeli będzie to jednoosobowa działalność gospodarcza, to majątek w takiej działalności to majątek prywatny. Również prywatne długi, w takim przypadku zmniejszają zdolność kredytową działalności. Natomiast, w przypadku założenia np. spółki kapitałowej, która ma własną osobowość prawną, to w takim przypadku osobiste długi mają mniejsze znaczenie, chociaż, przy małej i nowo utworzonej spółce, Bank może również prześwietlić sytuację udziałowców oraz zarządu. Pozdrawiam,