2022.02.11 godz. 00:24 Sulików, Dolnośląskie

Rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Czy jak mąż mi udowodni że z kimś pisałam a go nie zdradziłam fizycznie to może mi odebrać dom którym jestem współwłaścicielem i jestem zameldowana

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lut 2022 14:48

Dzień dobry, kwestia winy w rozkładzie pożycia małżeńskiego co do zasady jest niezależna od kwestii podziału majątku wspólnego (a ewentualna zdrada małżeńska nie dotyczy kwestii finansowych). Przy podziale majątku będzie Pani miała możliwość starać się nawet o przyznanie Pani prawa własności nieruchomości (oczywiście za odpowiednią spłatą lub dopłatą na rzecz męża). Pozdrawiam, adw. Michał Filec