2022.10.20 godz. 13:40 Przedecz, Wielkopolskie

Czy jeśli jestem z mężem w separacji i od 3 miesięcy wynajmuje mieszkanie sama to czy jest on już zobowiązany płacić alimenty na dwójkę dzieci ?

Wyjaśnienie sytuacji

Zostałam w sumie wyrzucona z domu z dwójką dzieci i wynajelam naszej trójce mieszkanie . Córka jest dzieckiem onkologicznym które w ciąż się kontroluje. Jest jeszcze synek który ma 4 latka . Mąż nie daje nam pieniędzy na utrzymanie . Nie zabiera dzieci do siebie i twierdzi że nie musi płacić dopuki nie złoże papierów i sąd mu nie przyzna w jakiej wysokości musi płacić . Czy trzeba składać o rozwód i alimenty czy w separacji też już coś można działać ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Paź 2022 15:03

Nie musi Pani składać pozwu rozwodowego czy separacji prawnej aby wnosić o uzyskanie środków na utrzymanie siebie i dzieci. Proszę jak najszybciej złożyć pozew w sądzie wraz z wnioskiem o zabezpieczenie. Jeśli jednak zdecyduje się Pani na rozwód proszę wniosek o zabezpieczenie i alimentów wpisać w treści pozwu rozwodowego.