2023.03.29 godz. 18:01 Głowno, Łódzkie

Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam w dniu dzisiejszym komornik zajął mi całe wynagrodzenie z umowy zlecenie. Z tym iż owa umowa jest jedynym źródłem utrzymania moim i mojej córki. Moje pytanie. Czy komornik ma prawo zająć całe wynagrodzenie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2023 05:47

Nie, musi pozostawić tzw. kwotę wolną od zajęcia

Zmodyfikowano dnia: 19 Paź 2023 13:42
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)
Tak Nie

Adwokat

Dominik Urbaniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2023 16:07

Dzień dobry - nie, komornik nie może dokonać zajęcia całości wynagrodzenia z umowy o pracę. Obowiązują stosowne limity. Komornik - zgodnie z przepisami - musi pozostawić część wynagrodzenia jako kwotę niezajętą. Zapraszam do uzyskania porady prawnej, celem rozwinięcia tematu i wyjaśnienia wszystkich interesujących Pana / Panią kwestii.