2024.01.06 godz. 20:22 Warszawa, Mazowieckie

Czy mam szansę na pokrycie kosztów przez dewelopera.

Wyjaśnienie sytuacji

Mamy dom wybudowany przez dewelopera.Po 1,5 roku od zamieszkania zauważyliśmy, że osadza/obniża nam się podłoga, (zrobiły się szpary między podłogą a listwami przypodlogowymi). Czy w związku z tym, że możliwe przyczyny są winą budowlańców, to czy możemy na podstawie umowy domagać się wykonania naprawy/zwrotu kosztów? Umowa nie zawiera takich punktów, ale z tego, co się orientujemy obniżenie podłogi jest skutkiem źle wykonanej pracy budowlanej, na którą ta umowa była zawarta. Czy jeśli nie dogadamy się z deweloperem, jest sens zakładać sprawę w sądzie? Mamy jakiekolwiek szanse na wygranie spra

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Sty 2024 21:40

Deweloper jest odpowiedzialny za wady fizyczne budynku. Przysługują Państwu zatem roszczenia odszkodowawcze. W razie braku porozumienia na etapie przedsądowym, konieczne będzie powództwo o zapłatę.