2022.01.18 godz. 05:52 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę dostać drugi wyrok w zawieszeniu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam zostałem teraz skazany za przesteostwo z 2013 roku dostałem wyrok w zawieszeniu, ale już toczy się druga sprawa z 2012 roku też z tego samego paragrafu moje pytanie jest czy jak mnie skaza teraz za ten czyn z 2012 roku czy mogę też dostać zawiasy pomimo że to ten sam czyn, wydaje mi się że tak z tego co czytałem nie byłem karany w tym czasie, ale prosiłbym o odpowiedź eksperta dziękuję z góry

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sty 2022 13:01

Dzień dobry, mogę potwierdzić, że może Pan dostać karę pozbawienia wolności z zawieszeniem jej wykonania na podstawie art. 69 § 1 k.k. Przepis faktycznie wymaga, aby w dacie czynu (tutaj 2012 r.) nie miał Pan na koncie żadnej kary pozbawienia wolności. Przepis nie wymaga, aby takiej kary nie było w dacie orzekania o karze. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)