2020.07.22 godz. 16:38 Gdańsk, Pomorskie

Czy mogę odwołać się do nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym? I czy mogę nie ponosić kosztów procesu? Czy mogę odwołać się online?

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem mandat 198,70 PLN. Zapłaciłem po pierwszym upomnieniu kwotę 198,00 PLN w dniu 18 maj 2020 (przez przypadek nie przelałem całej kwoty). Dostałem nakaz zapłaty od Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie, VI wydział cywilny) aby spłacić: 198,70 PLN z odsetkami: ustawowymi za opóźnienie od dnia 12 maj 2020 do dnia zapłaty (18 maj) oraz kwotę 90 PLN tytułem zwrotu kosztów procesu z odsetkami: ustawowymi za opóźnienie od dnia uprawomocnienia się nakazu zapłaty do dnia zapłaty albo w ym terminie wnieść sprzeciw do tutejszego Sądu. Zapłaciłem niepełną kwotę, bo 198,00 PLN ale to ponad 99%

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2020 17:43

Dzień dobry, proszę złożyć sprzeciw od otrzymanego nakazu zapłaty z argumentacją jaką Pan wskazał w treści pytania. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak