2023.10.21 godz. 10:51 Otwock Mały, Mazowieckie

Czy mogę prosić o poradę w sprawie pozbawienia praw rodzicielskich? Czy w sytuacji która opisuje poniżej mam jakieś szanse , jak to wygląda?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, mam pytanie o pozbawienie praw rodzicielskich ojca mojego dziecka. Sytuacja wygląda następująco. Małżeństwo trwało 3 m-ce. Ojciec biologiczny zaprzeczył ojcostwu i nie przyjeżdżał przez 3 lata do syna, później zaczął przyjeżdżać ale nigdy nie nawiązali więzi między sobą. Obecnie dziecko ma 9 lat i ojciec nie odzywa się i nie przyjeżdża od 2 lat. Ja obecnie jestem z mężczyzną z którym planujemy zawarcie związku małżeńskiego on jest ojcem dla mojego syna mówi do niego tato i nie pamięta biologicznego ojca. Zalega od dwóch miesięcy z alimentami.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Paź 2023 16:57

Zapraszam do kontaktu w tej sprawie ilona.baldyga@legalcompliance.com.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)