2023.07.26 godz. 17:48 Tczew, Pomorskie

Czy mogę sądowo ubiegać się o zwrot pieniędzy pożyczonych znajomej i jakie są szanse wygrania sprawy?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, w maju pożyczyłam znajomej w trudnej sytuacji finansowej 1000zł, rozmawiałyśmy o tym przez telefon wiec nie mam żadnej pisemnej umowy pożyczki. Znajoma obiecała, że na początku czerwca odda mi cała kwote. przez długi czas nie było z nią żadnego kontaktu po kilku tygodniach otrzymałam wiadomość „Pamietam, w tamtej robocie mnie oszukali i dostałam za mało wypłaty próbuje ogarnąć tego tysiaka dla ciebie wiec się nie martw”. Pod koniec czerwca usłyszałam ze będzie mi oddawać pieniądze co tydzień w ratach, od tamtego momentu nie ma z nią żadnego kontaktu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lip 2023 13:24

Jeśli istnieje również potwierdzenie, że kwota została przekazana (np przelew bankowy, pokwitowanie lub świadkowie), to jak najbardziej powództwo o zapłatę ma szansę powodzenia.