2020.07.20 godz. 15:55 Wolbrom, Małopolskie

Czy mogę się domagać zmniejszenia alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Czy mogę starać się obniżyć wysokość alimentów przez wzgląd na obniżenie pensji? Zarabiałem około 4500 zł jednak przez sytuację z pandemią zarabiam około 3500 - 3800 zł. Była małżonka ma wlasny dom i pobiera 1000 złoty z 500+. Sam wynajmuje mieszkanie. Pracuję na 3 zmiany fizycznie więc nie mam możliwości dorobić. Czy to jest jakaś podstawa? Jeżeli tak to co będzie mi potrzebne? Pozdrawiam Piotr Gamrat

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lip 2020 18:25

jeżeli chce się Pan domagać zmniejszenia alimentów, to musi Pan złożyć do sądu rejonowego pozew o obniżenie alimentów. Jako dowód na pewno musi Pan dostarczyć zaświadczenie o zarobkach i ewentualnie informację od pracodawcy o zmniejszeniu wynagrodzenia. Opisać swoją sytuację rodzinną, majątkową, bytową itd.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)