2021.04.13 godz. 20:23 Dąbrowa Górnicza, Śląskie

Upadłośc konsumencka

Wyjaśnienie sytuacji

Czy mogę starać się o upadłość konsumencką mając 6 komorników na moim koncie?długi ok 130tys.zarabiac będę minimum krajowe.po powrocie do Polski.jrstem obecnie za granicą ale wracam.nie mam majątku,ani auta ani mieszkania.nictylko podstawe tzn pralka, lodówka,tv.jest szansa na oddluzenie?Z jakim największym minusem muszę się tego postępowania spodziewać.jestem rozwódka.Dziękuję bardzo za pomoc

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Paweł Kujawa

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2021 23:34

Dzień dobry, oczywiście, że może Pani złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Nowelizacja prawa upadłościowego z marca 2020 uprościła postępowanie i umożliwiła oddłużenie wielu osobom. Ze względu na określoną procedurę proponuję kontakt z radcą prawnym lub adwokatem aby przygotować dla Pani wniosek a przy okazji napewno uzyska Pani szczegółowe informacje o procedurze, jego wadach i zaletach. Z poważaniem Paweł Kujawa
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)