2024.04.08 godz. 11:51 Rybnik, Śląskie

Pozew o uchylenie płacenia alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Czy mogę wnieść sprawę o uchylenie płacenia alimentów?córka ma 21 lat,nie studiuje,nie pracuje,uczy się weekendowo w Teb edukacja.Od 4 lat nie mam z nią kontaktu córka ma 21 lat,nie studiuje,nie pracuje,uczy się weekendowo w Teb edukacja.Od 4 lat nie mam z nią kontaktu,mówiła,że będzie się jeszcze długo uczyła,żebym musiał na nią płacić ? Czy mogę wnieść pozew do sądu o uchylenie płacenia alimentów?proszę o poradę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Kwi 2024 15:27

Dzień dobry, w opisanej sytuacji córka rzeczywiście może już czynić własne starania o samodzielne utrzymanie skoro uczy się weekendowo i nie studiuje dziennie. Są zatem przesłanki do złożenia pozwu o uchylenie obowiązku alimentacyjnego, ewentualnie o stosowne obniżenie alimentów. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)