2019.04.28 godz. 10:11 Regulice, Małopolskie

czy mogę złożyć odwołanie od decyzji ZUS dotyczącej skargi decyzji z dnia 12 czerwca 2013 r. nr 20-ENP-007021352 jako niezgodny z art.2 KRP dla kobiet z 1953 r.

Wyjaśnienie sytuacji

Nabyłam prawo do emerytury przed 1 stycznia 2013 r. tj. w 2008 r. na zasadach wtedy obowiązujących . Uważam że niesłusznie pobraną emeryturę odjęto z mojego kapitału wg przepisu obowiązującego od 2013 r.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Kwi 2019 07:54

Należy w tym momencie rozróżnić dwie kwestie - odwołanie w ogóle i odwołanie na podstawie art. 2 KRP. Co do odwołania na podstawie art. 2 KRP - w zasadzie można się odwoływać na podstawie każdego przepisu jaki chcemy. Pytanie tylko co chcemy osiągnąć wskazując ten konkretny przepis. Odwołanie jedynie na podstawie art. 2 KRP jest według mnie słabe. Co do odwołania w ogóle - decyzja z tego co rozumiem była wydana w 2013 roku. Od tego czasu mięło już sporo czasu. Pytanie czy wtedy ta decyzja była zaskarżona do sądu? Jeżeli nie to należy złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia